Czerwony punkt – obsada

W krótkometrażowym Czerwonym punkcie Patryka Vegi wystąpili, oprócz Ewana McGregora, popularni polscy aktorzy znani z innych produkcji tego reżysera. W asystentkę jednego z bohaterów, Górzyńskiego, wcieliła się Olga Bołądź, która wcześniej wystąpiła w Służbach specjalnych (jako była podporucznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego), Botoksie (jako jedna z lekarek pracujących na SOR-ze) oraz Kobietach mafii. Samego Górzyńskiego zagrał inny aktor znany z filmów i seriali Vegi – Andrzej Grabowski. Przez fanów Vegi został zapamiętany jako starszy aspirant „Gebels” z Pitbulla i przeor zakonu ze Służb specjalnych.

Na uwagę zasługują także drugoplanowe role innych ulubionych przez Vegę aktorów: Janusza Chabiora (wystąpił jako szef ochroniarzy), Wojciecha Kalinowskiego (zabity gość), Tomasza Oświecińskiego (ochroniarz zabitego gościa), Wojciecha Machnickiego (mężczyzna, który czyta gazetę) i Piotra Stramowskiego (zabójca).

Mimo wszystko prawdziwą „wisienką na torcie” jest rola główna Ewana McGregora. Udział znanego międzynarodowej publiczności szkockiego aktora nadał etiudzie i całej kampanii Showmaxu sporego rozgłosu, a Vega spełnił swoje kolejne artystyczne marzenie – nagranie filmu z udziałem artysty hollywoodzkiego formatu.

Scenariusz etiudy został napisany przez Patryka Vegę, Szymona Demirkola oraz Jacka Wójcika.